Pension Kobr Vrchlabí

Okolí

Vrchlabí

Ve městě Vrchlabí stojí za shlédnutí renesanční zámek ze 16. století, měšťanské štítové domy s podloubím, či augustiniánský klášter z počátku 18. století. V klášteře a ve třech historických domcích na náměstí Míru se dnes nachází expozice Krkonošského muzea s mnoha historickými a přírodovědnými sbírkami. Co se týče kulturního života, mnoho příznivců si získaly Krkonošské pivní slavnosti konané na náměstí T. G. Masaryka vždy první srpnovou sobotu, Vrchlabské hudební léto - cyklus pravidelných nedělních koncertů vážné hudby v klášterním kostele, či únorový jazzový festival Jazzlabí v městském kině. Město Vrchlabí vychází vstříc také milovníkům sportu. Naleznou zde zimní stadion, squashové, tenisové či volejbalové kurty, atletický stadion či umělou horolezeckou stěnu. Směrem na Špindlerův Mlýn, v části zvané Herlíkovice, se nachází oblíbený lyžařský areál. Zdejší sedačkovou lanovku lze využít i v létě k pěším a cyklistickým výletům či jen k vyhlídce z kamenné rozhledny na hoře Žalý (1019 m n.m.). Informace o pamětihodnostech či aktuálních akcí Vám rádi poskytneme.

Skiareál Herlíkovice - Bubákov

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je nejvýznamnějším zimním střediskem v České republice. Každým rokem je spolupořadatelem několika významných světových sportovních akcí. V zimní sezóně celý areál, který se skládá z několika středisek (Svatý Petr - Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky, LV Davidovka, LV Labská, vleky Horal a Krakonoš) navštíví okolo 700 tisíc klientů.  Ani v létě se zde však nudit nebudete. Špindlerův Mlýn je skvělým bodem pro pěší turistiku, můžete si vybrat dle náročnosti a svých možností. Co se týče různých aktivit, můžeme doporučit například bobovou dráhu, aquapark, minigolf, jízdu výletním vláčkem, rybaření. Každým rokem se zde koná Špindlerovská pouť.

Lánov

Toto městečko leží cca 4 kilometry od Vrchlabí a stojí za zmínku díky sportovnímu letišti, které se zde nachází, a zvířecí farmě No Limits, ve které Vás naučí jezdit na koni, a vaše děti se zde seznámí s různými zvířátky. V této farmě se konají i příměstské tábory a různé kroužky pro malé i již odrostlejší děti. Informace naleznete na stránkách http://www.nolimits-os.cz/

Dolní Dvůr, Herlíkovice, Strážné, Benecko

Tato horská střediska, která jsou od pensionu velmi dobře dostupná autobusem, autem či na kole, nabízí v zimě vyžití ve skiareálech, v létě zde naleznete skvělé výchozí body pro pěší turistiku či výlety na kole. 

Last minute

Ski rental Kobr Facebook